Serbare de Crăciun la Centrul de zi „Speranțe Regăsite” Bocsa

Start time 2015-12-17
Content

A doua oprire a zilei de 17 decembrie a membrilor Clubului Rotary Reșița a fost la Centrul de zi „Speranțe Regăsite” din Bocșa unde 50 de copii ne-au așteptat cu multă bucurie și cu un program de colinde de excepție. Sub directa îndrumare a d-nei Cristina Novac, directoarea centrului, ei au pregătit un spectacol foarte bine conceput și cu mult talent interpretat de cei mici. Sincronizarea perfecta a vocilor corului și patosul recitatorilor au aratat multe ore de repetiții și multă strădanie, drept pentru care președintele clubului, Virgiliu Oprișa, a avut numai cuvinte de laudă pentru copiii și instructorii acestui centru.

Evenimentul s-a încheiat, așa cum era normal, cu zâmbetele largi de pe fețele luminoase ale copiilor care au primit binemeritatele cadouri din partea noastră.