Serbare de Crăciun la Centrul de Plasament „Speranța”

Start time 2015-12-17
Content

În data de 17 decembrie 2015 membrii Clubului Rotary Reșița au participat la Serbarea de Crăciun la Centrul de Plasament “Speranța” din Reșița.
Copiii ne-au întâmpinat cu multă căldură și cu un program artistic extreme de bogat, interpretat cu drăgălășenia specifica vârstei lor. Ne-am bucurat împreuna de colindele, cântecele, momentele de teatru și dansurile pregătite de tinerii centrului dar și de invitații acestora: măicuțele de la Mănăstirea Vasiova și studenții de la Universitatea Eftimie Murgu din Reșița.
Felicitări atât instructorilor, pentru pregătirea evenimentului, cât și micilor interpreți, pentru talentul și munca depusă ca spectacolul să aibă strălucirea și veselia specifică sărbătorilor de iarnă!
La închiderea festivității, Clubul Rotary Reșița a oferit fiecărui copil o pungă cu dulciuri fiind răsplătiți cu zâmbetele de bucurie de pe fețele acestora.